Thumb
26 Jun

Praznično in radostno na srečanju pri koči na Golici

Tradicionalno, že 17. srečanje pri koči na Golici je organizirala Občina Jesenice, za tehnično izvedbo in gostoljubje pa je poskrbelo Planinsko društvo Jesenice.

Največ udeležencev se je na pot odpravilo iz Savskih jam preko Korlnovega rova, ostali pa iz sedla Suha in drugih smeri. Vrh Golice je vsem nudil enkratne poglede na Gorenjsko in Koroško, po vrnitvi pa je pri koči za veselo vzdušje skrbel harmonikar Matej Ambrožič.

Podžupanja občine Jesenice Tina Repovž je ob praznični čestitki poudarila, da je srečanje vedno lepo doživetje, ki privabi vse generacije, od najmlajših do odraslih in vseh mladih po srcu. Predsednik Planinskega društva Jesenice Bojan Erjavšek je dejal, da je koča na Golici kraj, kjer se desetletja narava, zgodovina in prijateljstvo odražajo v najlepši obliki. Za literarnih pet minut je z interpretacijo pesmi poskrbela Magda Flander. V odličnem razpoloženju so vsi nazdravili državi Sloveniji ob 35. rojstnem dnevu.

V dolino so se vrnili s spoznanjem, da dan, preživet v gorski naravi, ne gre hitro v pozabo. 


VIR: Občina Jesenice