Thumb
22 Jun

Mestna občina Celje devetošolcem podarila vstopnico za kopanje

Z darilom želi občina mladim čestitati za uspešno zaključen pomemben življenjski mejnik ter jim zaželeti prijetne in aktivne poletne počitnice. Zaključek osnovne šole pomeni konec enega poglavja in začetek novih izzivov, zato je namen pozornosti tudi spodbuda za samozavesten korak naprej.

Vstopnice so oblikovane kot spominski bon z osebnim nagovorom učenkam in učencem. Poleg brezplačnega vstopa na letno kopališče nosijo tudi sporočilo zahvale za njihov trud ter željo, da poletje preživijo sproščeno, aktivno in v družbi prijateljev.

"Zaključek osnovne šole je eden tistih mejnikov, ki si jih zapomnimo za vse življenje. Za devetošolci so leta učenja, prijateljstev, prvih uspehov in prelomnic ter pomembnih izkušenj, pred njimi pa nova pot, polna priložnosti in izzivov. Z majhno pozornostjo smo jim želeli čestitati za dosežen uspeh ter jim zaželeti poletje, polno sproščenih trenutkov, novih doživetij in zasluženega oddiha," je dejal župan Mestne občine Celje Matija Kovač.

Mestna občina Celje mladim tudi sicer namenja posebno pozornost z vlaganji v športno in rekreacijsko infrastrukturo, programe za kakovostno preživljanje prostega časa ter ustvarjanje spodbudnega okolja za odraščanje. Tudi to poletje skupaj s Celjskim mladinskim centrom organiziramo Aktivne počitnice v mestnih četrtih in krajevnih skupnostih, na I. osnovni šoli je za učenke in učence od 1. do 5. razreda organizirano Poletno počitniško varstvo, številne počitniške aktivnosti pa organizirajo tudi različni javni zavodi, med drugim oba muzeja in Tehnopark Celje. 


VIR: O-STA