Krka bo v prvi polovici maja izvedla že 12. teden humanosti in prostovoljstva
Novo mesto, 24. aprila - Novomeška farmacevtska družba Krka bo med 5. in 10. majem izvedla 12. teden humanosti in prostovoljstva, v okviru katerega njeni zaposleni izvajajo številne dobrodelne dejavnosti. Tudi letos bodo med drugim zbirali najrazličnejše potrebščine, opravljali prostovoljno delo na Rdečem križu in Karitasu, darovali kri in pomagali starejšim.
Kot je na današnji novinarski konferenci povedala vodja Krkine službe za odnose z javnostmi Teja Lesjak, teden pripravljajo predvsem v želji, da z dobrimi deli in srčnostjo olepšajo življenje tistim, ki potrebujejo pomoč, hkrati pa pri zaposlenih razvijajo dobrodelnost.
Pod sloganom Radi pomagamo bodo letos zaposleni v 21 državah, kjer ima Krka svoja predstavništva, izvedli številne dobrodelne dejavnosti, ki so jih v družbi razdelili v več sklopov.
V Sloveniji bodo v vseh Krkinih enotah zbirali različne potrebščine, kot so šolske potrebščine, otroška oblačila, oprema in obutev. Samo lani so na ta način zbrali 2,3 tone potrebščin, ki sta jih nato razdelila Rdeči križ in Karitas, je povedala Lesjak.
V centrih Rdečega križa in Karitasa bodo Krkini zaposleni v tednu humanosti za nekaj dni postali prostovoljci, kjer bodo pomagali pripravljali osnovne živilske pakete, izvajali bodo tudi pomoč na domu.
Ena od pomembnih dejavnosti v tednu humanosti bo darovanje krvi. Lani so zaposleni darovali 77 litrov krvi, sicer pa v Sloveniji enkrat ali dvakrat na leto kri daruje več kot 1000 zaposlenih v družbi, je povedala Lesjak.
Zaposleni bodo tudi zbirali hrano za živali in pomagali pri ureditvi zavetišč za živali, obiskali bodo 22 domov za starejše ter se povezovali z različnimi društvi, varstveno-delovnimi centri in šolami s prilagojenim programom.
Teden bodo zaključili z dnevom odprtih vrat za zaposlene in njihove svojce.
Novinarska konferenca je sicer potekala v prostorih Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja v Novem mestu, ki mu je Krka letos donirala klančino za kombi. Po besedah predsednika društva Jožeta Okorna jim bo klančina prišla zelo prav, saj so prevozi invalidnih oseb ena od osrednjih dejavnosti društva. To sicer deluje v 19 občinah jugovzhodne Slovenije in Posavja, poleg prevozov pa za invalide organizira še najrazličnejše delavnice, predavanja in športne aktivnosti. "Najboljše zdravilo za osebe na invalidskem vozičku je namreč nadzorovano gibanje," je povedal.
VIR STA krog